“Молодая Украина”
Керівник: Коноваленко Анатолій Іванович
Сайт: http://www.mu.org.ua
В 1990 році під впливом акції студентського голодування, проведеного спільно Українською Студентською Спілкою (УСС) та Студентським Братством назва “Молода Україна” починає знову поширюватися. Восени 1990 року Студентське Братство Львова запропонувало Київській УСС увійти до новоствореного фонду “Молода Україна”. Але через те, що фонд планувався з центром у Львові, дві студентських структури не змогли знайти спільної мови і УСС не взяло участь в проекті. Нині Фонд “Молода Україна” займається різноманітною діяльністю, зокрема проводить у Львові студентські спортивні фестивалі.
“Молода Україна”, як міфологема, жила в політично активному студентському та молодіжному середовищі початку дев’яностих. Так в останніх абзацах резолюції другого з’їзду Української Студентської Спілки (УСС) в м. Дніпродзержинську “Про необхідність створення молодіжної політичної партії” можна знайти наступне: “Майбутнє Молодої України в її об’єднанні. Ми, делегати другого з’їзду УСС, вважаємо, що саме студентство має стати ініціатором створення нової політичної партії молоді”. На початку дев’яностих ціла фракція у Львівській обласній Раді мала назву “Молода Україна”.
В 1996 році в Києві було створено Об’єднання “Молода Україна”, яке намагалося стати центром тяжіння для молодих істориків, філософів, журналістів, політологів і було зорієнтовано, в першу чергу, на ідеологічну діяльність. Разом з видавництвом “Смолоскип” молодоукраїнці проводили різноманітні семінари та конференції в Києві та в регіонах, випускали книжки та альманахи.
В 1997 році Об’єднання “Молода Україна” взяло участь у створенні передвиборчого блоку “Вперед, Україно”. Всередині блоку “Вперед, Україно” народжувалася партія “Реформи і порядок”. Молодоукраїнці взяли активну участь у процесі створення ПРП.
В 1998 році, коли на парламентських виборах, всупереч пропозицій молодоукраїнців, ПРП та “Вперед, Україно” пішли на вибори окремими списками (із заздалегідь прогнозованим програшним результатом), всередині Об’єднання “Молода Україна” відновилася ідея про необхідність створення власної політичної партії.
З’їзд нової партії під назвою “Молода Україна” відбувся 16 квітня 1999 року. В його роботі взяли участь делегати від 20 областей України та міста Києва. На з’їзді прийняли Статут та Програму партії, Головою партії був обраний Доній Олександр Сергійович, першим Заступником і головою Секретаріату – Сивачок Олександр Миколайович.
9 липня 1999 року партія була зареєстрована Міністерством юстиції України і отримала свідоцтво про реєстрацію № 1197.
17 грудня 1999 року відбувся ІІ-й позачерговий з’їзд Політичної партії “Молода Україна”. В його роботі взяли участь делегати від 16 областей України, міст Києва, Севастополя та АР Крим. На з’їзді головою партії обрали Голубченка Анатолія Костянтиновича, заступником – Збітнєва Юрія Івановича, Головою Секретаріату – Міненка Михайла Анатолійовича. З моменту проведення позачергового з’їзду в кілька десятків разів збільшилась чисельність партії, створені десятки місцевих осередків.
4 березня 2000 року відбувся ІІІ з’їзд Політичної партії “Молода Україна”. В його роботі взяли участь делегати від 24 областей України, міст Києва, Севастополя та АР Крим. З’їздом були внесені і затверджені зміни та доповнення до Статуту партії направлені на демократизацію партійної структури.
11 листопада 2000 року відбувся IV черговий з‘їзд Політичної партії “Молода Україна”. В роботі З’їзду взяли участь делегати від 24 областей України, міст Києва, Севастополя та АР Крим. На З’їзді прийняли нову редакцію Програми партії та Постанову про участь Політичної партії “Молода Україна” у виборах до Верховної Ради України 2002 року. До керівного складу партії були внесені зміни: Збітнєв Юрій Іванович склав повноваження заступника голови партії, Бондаренка Віктора Степановича було обрано Першим заступником голови партії, Чекальського Сергія Юрійовича – заступником.
На четвертому з‘їзді “Молода Україна” відбулася як партія. На час проведення IV з’їзду партія складається з 27 регіональних партійних організацій, які об‘єднують біля 11 тисяч однодумців.
Організаційний період становлення партії став успішним завдяки активній позиції керівників всіх регіональних організацій, а також узгодженій роботі центральних органів партії. На всіх рівнях партія має добре підібраний і організований керівний склад, який здатний відстоювати свої погляди з позиції закону.
16 червня 2001 року відбувся V позачерговий з’їзд партії. На з’їзді, у зв’язку з неможливістю виконувати свої обов’язки, склали повноваження: Голубченко Анатолій Костянтинович, Бондаренко Віктор Степанович, Чекальський Сергій Юрійович.
З метою кращої підготовки та участі у виборах 2002 року, V-м З’їздом Головою партії обрано Міненка Михайла Анатолійовича, заступниками Голови: Хобота Павла Васильовича – Голову Дніпропетровської обласної організації; Пурихіна Юрія Петровича – Голову Севастопольської міської організації; Ситніка Альберта Вікторовича – Голову Київської міської організації; Кізиму Мар’яна Миколайовича – Голову Львівської обласної організації. Головою Секретаріату обрано Коноваленка Анатолія Івановича.
29 серпня 2001 року Міністерством юстиції України була зареєстрована партійна символіка, партійний прапор, партійне гасло і видано свідоцтво про їх реєстрацію № 415.
29 грудня 2001 року VI-м З‘їздом партії Головою партії „Молода Україна” обрано Карандєєва Ростислава Володимировича — депутата Київради.
21 лютого 2004 року Карандєєв Р. В. на засіданні Головної Ради партії зробив заяву та пішов у відставку. Головна Рада поклала виконання обов’язків Голови партії на Голову Секретаріату – Анатолія Коноваленка.
17 квітня 2004 року на VIII-му з‘їзді Головою партії було одностайно обрано Коноваленка Анатолія Івановича.
На сьогодні партія має одну із найпотужніших організаційних структур серед політичних партій України. Це зареєстровані партійні осередки в усіх обласних центрах України містах Києві, Севастополі і АР Крим. Це більше 450 зареєстрованих районних та міських партійних організацій і близько 25 тисяч однодумців.
Участь у виборах народних депутатів України по багатомандатному округу
Вибори 1998 р. – не брала участі
Вибори 2002 р. – Виборчий блок політичних партій «Єдність»
Кількість голосів за блок: 282491 ( 1,09% )
Вибори 2006 р. – не брала участі
Позачергові вибори 2007 р. – не брала участі
Короткий URL: https://www.polit.com.ua/?p=1140